قرارداد ساخت کارخانه دوم کنسانتره سنگ‌آهن اُپال پارسیان امضا شد

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و مدیر عامل بانک پارسیان، قرارداد ساخت کارخانه دوم تولید کنسانتره سنگ آهن اُپال پارسیان را امضا و مبادله کردند.

به گزارش ایسنا، وجیه‌اله جعفری صبح امروز در مراسمی که با حضور سهامداران، ‌کارفرمایان و پیمانکار طرح برگزار شد، با بیان اینکه احداث دومین کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن اپال پارسیان، گام مهمی در جهت کاهش محرومیت،‌ توسعه صنایع معدنی،‌ افزایش اشتغال و درآمدزایی در منطقه سنگان است، گفت: این طرح زمینه سرعت گرفتن فعالیت‌های معدنی و مشارکت بخش خصوصی را فراهم می‌کند. اجرای این پروژه یکی از روش‌هایی است که به هدایت نقدینگی جامعه به سمت فعالیت‌های تولیدی و مولد، کمک شایانی خواهد کرد.

کوروش پرویزیان مدیر عامل بانک پارسیان نیز در این مراسم تاکید کرد: بانک پارسیان، توسعه مناطق مرزی و کم برخوردار از جمله سنگان را همواره مد نظر داشته و سرمایه‌گذاری در این طرح نیز در همین راستا انجام می‌شود.

مسعود سمیعی‌نژاد مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان نیز با بیان اینکه با اجرای این طرح، کارخانه دوم کنسانتره سنگ آهن اپال پارسیان با ظرفیت تولید 2/4 میلیون تن ساخته خواهد شد، اظهار کرد: میزان سرمایه‌گذاری طرح معادل 145 میلیون یورو است که حدود 80 درصد طراحی کارخانه دوم، مشابه کارخانه نخست اپال پارسیان در سنگان است.
وی افزود: به سبب آماده بودن شرایط و مقدمات، بخشی از امور طرح انجام شده و پیش‌بینی می‌شود زودتر از موعد مقرر راه‌اندازی صورت گیرد. طبق قرارداد طرح فوق در مدت 29 ماه ساخته خواهد شد.
شایان ذکر است که نخستین کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن از مجتمع معدنی سنگان، در سال 1392 با ظرفیت تولید 2/6 میلیون تن از سوی ایمیدرو راه‌اندازی و دو سال بعد، به شرکت اپال پارسیان (وابسته به سرمایه‌گذاری بانک پارسیان) واگذار شد. اکنون کارخانه دوم با ظرفیت تولید 2/4 میلیون تن، با مشارکت 60 درصدی سرمایه‌گذاری پارسیان و 40 درصدی ایمیدرو، در آستانه عملیات اجرایی قرار دارد.