معرفی

معرفی سرمایه‌گذاری پارسیان
شرکت سرمایه گذاری پارسیان (سهامی خاص) با انجام مطالعات و برنامه‌ریزی جامع توسط بانک پارسیان (سهامی عام) به منظور سرمایه‌گذاری و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی در طرح‌های اقتصادی داخل و خارج از کشور در تیر ماه 1383 تاسیس گردید.
ماموریت این شرکت حداکثر نمودن منافع ذینفعان شرکت از طریق خلق ارزش سرمایه گذاری، ایجاد توسعه کسب و کار با بکارگیری فن آوری های نوین و منابع اقتصادی و با تکیه بر دانش، خلاقیت ، و مشارکت در سطح ملی، منطقه ای و جهانی می باشد. در حال حاضر شرکت سرمایه گذاری پارسیان در سه حوزه اصلی معدن و صنایع معدنی، پتروشیمی و ساختمان در قالب شرکت های زیر فعالیت می کند:
بر اساس سیاست‌های مصوب و برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرکت سرمایه گذاری پارسیان، این شرکت سرمایه‌گذاری‌های خود را در قالب یکی از روش های (1) مشارکت در پروژه ایجادی (2)خرید سهام شرکت غیر بورسی (3)خرید سهام شرکت بورسی (4) و سرمایه گذاری خارجی انجام می دهد.
همچنین در نظر گرفتن برنامه استراتژی شرکت اولویت سرمایه گذاری ها با پروژه های معدنی و صنایع معدنی است که برای کشور منفعت ملی و اجتماعی و هم سودآوری مورد نظر را داشته باشد. همچنین تمایل شرکت به سهام بالای ۵۰% در سرمایه‌گذاری‌های جدید است.
آخرین ترکیب سهامداران شرکت سرمایه گذاری پارسیان
بانک پارسیان 71%
شرکت بیمه پارسیان 14%
شرکت لیزینگ پارسیان 12%
شرکت فرآوری اپال کانی پارس 3%
اهم فعالیتهای شرکت در دو شاخه تقسیم بندی می شود:

  • آهن، فولاد و صنایع معدنی
  • معدن

بخش آهن، فولاد و صنایع معدنی

  • کارخانه 2/6 میلیون تنی کنسانتره به بهره برداری رسیده است و اکنون با ظرفیت 2/6 میلیون تن در سال در حال تولید می باشد.
  • کارخانه 2/4 میلیون تنی کنسانتره در مرحله ساخت بوده و قراردادهای مربوطه با کنسرسیومی متشکل از شرکت دانیلی و شرکت سازه های صنعتی آذران منعقد شده که طی سی ماه به بهره برداری خواهد رسید.

3- کارخانه گندله سازی 5 میلیون تنی که در زمان تحویل پیشرفت %19 داشت که در تاریخ 96/10/7 توسط معاون اول محترم ریاست جمهوری به بهره برداری رسید.