پروژه های پارسیان

احداث کارخانه تولید کنسانتره آهن به ظرفیت 2/4 میلیون تن در سال
به منظور تکمیل زنجیره ارزش، افزایش توان تولیدی و رفع کاستی‌ها در نیل به اهداف تعیین شده برای تولید فولاد کشور در افق 1405، قرارداد ساخت کارخانه تولید کنسانتره آهن به ظرفیت تولید سالانه 2/4 میلیون تن در تاریخ 1399/10/10 با شرکت آسکوتک به ارزش 145 میلیون یورو منعقد شد که طی آن مقرر گردید که ظرف مدت 24 ماه کارخانه تکمیل و به بهره‌برداری برسد.با انجام این مهم برای 500 نفر به طور مستقیم و 1000 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.
طرح جامع راه‌اندازی و پشتیبانی سیستم‌های مخابراتی
پروژه جامع فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT-Master Plan) ، با هدف بهره‌مندی از آخرین فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی و ایجاد زیر ساخت یکپارچه ارتباطی و اطلاعاتی برای فراهم نمودن بستر مناسب جهت نصب سامانه های کاربردی مورد نیاز در دو منطقه سنگان و سبزوار مبتنی بر استانداردهای جهانی و پس از بررسی‌های فراوان، نيازسنجي و طراحي به مرحله اجرا درامده است. این پروژه متشکل از سبدی از انواع طرح‌ها، زیر پروژه‌ها و فعالیت‌ها است که در حوزه‌های مرتبط و از دیدگاه‌های مختلف تدوین و تشریح شده و به عنوان مبنایی بر فعالیت‌های اجرایی حوزه فناوری اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد که شامل دو فاز Telecom Systems و Application Systems است.
سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمانی
بدون شک یکی از عوامل اصلی در حفظ ثبات و تعالی سازمان‌ها و شرکت‌ها، بهره‌مندی از سیستم یکپارچه در کل سازمان است. نظر به این موضوع و با اولیویت قراردادن اهداف و چشم‌انداز شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان و به منظور افزایش اثربخشی و کارایی، پروژه طراحی و استقرار سیستم برنامه‌ریزی جامع منابع سازمان(ERP)  شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان از آبان ماه 1399 شروع شد. هدف از اجرای این پروژه بهره‌مندی از سیستمی بومي و  طراحی شده بر اساس نيازهاي شرکت بوده است.
عملیات استخراج سنگ آهن و باطله برداری در معدن سنگ آهن سنگان
مشارکت دو شرکت معدنی فرآوری اپال کانی پارس و آسفالت توس برای عملیات استخراج سنگ آهن و باطله برداری از معادن سنگ آهن سنگان در گروه ب ناحیه غربی با تحویل زمین کارگاه، بطور رسمی در تاریخ 1398/09/18 صورت گرفت و با احتساب 45 روز برای تجهیز کارگاه عملیات استخراج معادن از تاریخ 1398/11/03 به طور رسمی شروع شد. این مشارکت در راستای انجام مفاد قرارداد، اقدام به جذب نیروی انسانی نموده و به مرور ماشین آلات مورد نیاز جهت استخراج معادن را به پروژه اضافه کرده است. این مشارکت، سه معدن از مجموعه معادن سنگ آهن را در اختیار دارد که عملیات استخراج سنگ آهن و باطله برداری از آنها با شروع حفاری بلوک 1 معدن B در تاریخ 1398/09/26 شروع شد. تعداد دستگاه‌های حمل کننده تا کنون به ترتیب 24 دستگاه دامپ تراک بلاز روسی75131 و 5 دستگاه دامپ تراک کاترپیلار D777 می‌باشد که به ترتیب 136 و 100 تنی هستند. تعداد 5 دستگاه حفاری با قطر 6/5 اینچ شامل 2 دستگاه از نوع INGERSOLL RAND و 3 دستگاه از نوع SANDVIK می‌باشد که در ادامه کار بر حسب نیاز به تعداد این دستگاه‌ها افزوده خواهد شد.
روسازی و ریل گذاری خط آهن سبزوار تا داخل سایت
اتصال خط ریل آهن سراسری مشهد به تهران از ایستگاه امام رضا علیه السلام که در فاصله شعاعی 1500 متری شمال سایت شرکت پارس فولاد سبزوار قرار دارد. در فاز اول برای زیرسازی خط مذکور به طول 6 کیلومتر به همراه شانتیتگ یارد و ساختمان کنترل و سوزن بانی و باسکول با مبلغ 215 میلیارد زیال از بهمن ماه سال 98 توسط شرکت سداد شروع و تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید. همزمان با اتمام عملیات زیرسازی فاز دوم عملیات که مربوط به عملیات روسازی و ریل گذاری است به طول 14 کیلومتر است که کوپلاژهای مورد نیاز به سایت انتقال یافته و کار اجرایی آن از ابتدای سال 1400 شروع خواهد شد.